Jak prawidłowo stosować zawiesia pasowe?

Wybranie porządnych zawiesi pasowych to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest również to, aby prawidłowo z nich korzystać, dzięki czemu nawet po wielu latach użytkowania spełniać będą swoje podstawowe zadania. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla tych osób, które chcą dowiedzieć się jak używać zawiesia i jak je prawidłowo zabezpieczyć.

Jak należy używać zawiesia?

Tradycyjne zawiesia pasowe wykorzystywane są przede wszystkim do podnoszenia różnorodnych elementów nie tylko przy pomocy dźwigów, ale również specjalnych podnośników. Tego typu zawiesia wykorzystać może bez problemu również do wyciągania ruchomych elementów. Mowa tutaj między innymi o samochodach albo drewnianych balach.

Oryginalne zawiesia mają oczywiście wszytą instrukcję obsługi, z którą koniecznie trzeba się zapoznać. Ogromną rolę odgrywa także metka specyfikacji danego produktu. Nie można zapominać także o tym, że profesjonalne zawiesia koniecznie muszą posiadać przypisany certyfikat wytrzymałości.

W jaki sposób zabezpieczyć zawiesia?

Zawiesia pasowe służyć będą przez wiele lat tylko wtedy, gdy zostaną odpowiednio zabezpieczone. Zła eksploatacja niestety doprowadzi do szybkiego przetarcia poszczególnych włókien. Aby nie osłabić struktury zawiesi należy je odpowiednio zabezpieczyć.

Większość producentów, aby rozwiązać problem z przetarciami stosuje specjalne obszywki na uszach. Jeżeli chodzi o dodatkowe zabezpieczenia to warto wspomnieć o specjalnych rękawach ochronnych. Tego typu zabezpieczenia doskonale sprawdzą się zwłaszcza w przypadku elementów z chropowatą powierzchnią. Spotkać można także charakterystyczne ochraniacze kątowe, które doskonale sprawdzą się w przypadku pojemników o ostrych krawędziach.

Na co zwrócić uwagę wybierając zawiesia?

Aby wybrać porządne zawiesia warto zwrócić uwagę na to, aby odpowiednio dopasować tonaż bezpośrednio do podnoszonego ciężaru produktu. Bardzo ważne jest również to, aby zwrócić uwagę na pole eksploatacji. Jak powszechnie wiadomo nieco inne są zawiesia, które służą do podnoszenia, a nieco inne są z kolei zawiesia do wyciągania.

Jak wspomniano powyżej bardzo ważne jest również to, aby dokładni zapoznać się z instrukcją użycia. Tylko w ten sposób będzie można zapobiec uszkodzeniu i niebezpiecznym wypaczeniom w trakcie eksploatacji.

Zawiesia pasowe znajdziesz w ofercie Cecho.pl.

Dodaj komentarz