Najlepsze pojemniki IBC do przewozu cieczy

Firmy transportowe bardzo często mają duży problem z wyborem najlepszych paletopojemników do bezpiecznego przewozu substancji płynnych. Dla mniejszych i większych firm ciekawą propozycją może okazać się paletopojemnik IBC, który w swojej klasie i w swojej cenie nie ma sobie równych. Olbrzymia popularność paletopojemników IBC wbrew pozorom wynika nie tylko z ich atrakcyjnej ceny.

Jakie największe zalety?

Dla większości firmy największym atutem paletopojemników IBC jest oczywiście ich żywotność. Przy transporcie materiałów płynnych nie można pozwolić sobie na kompromisy, dlatego też tym bardziej warto postawić na sprawdzone i niezawodne rozwiązania.

Dużym atutem plastikowych pojemników IBC jest także to, że raz na zawsze można zapomnieć o dokuczliwej korozji. Idealnie gładka powierzchnia sprawia, że Paletopojemnik ibc jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości.

Plastikowe płozy skutecznie chronią nie tylko przed wilgocią, ale również przed owadami i atakiem grzybów. Jest to idealny wybór dla osób, które chcą obniżyć ciężar transportowanego ładunku.

Wygodne i bezpieczne magazynowanie

Oryginalne paletopojemniki producent zaprojektował w taki sposób, aby można je było bezpiecznie układać. Dzięki paletom gniazdowym można zaoszczędzić sporo cennego miejsca, którego zawsze brakuje w magazynie. Na pojemnikach znajdują się specjalne wgłębienia na spodzie, dzięki którym można liczyć na niespotykaną stabilność podczas układania jeden na drugi. Zagnieżdżanie to bardzo przydatna funkcja, dlatego też warto zwrócić na nią uwagę.

Paletopojemniki IBC posiadają klasyczne gwinty IBC, dlatego też pasować będą do nich uniwersalne pompy. Jeżeli istnieje taka możliwość, to w pierwszej kolejności warto postawić na pompy elektryczne i pompy sprężonego powietrza. W dużej mierze to właśnie dzięki nim można liczyć na najbardziej ergonomiczne wypompowanie.

Nowoczesne paletopojemniki IBC można bez problemu transportować za pomocą wózków paletowych albo popularnych wózków widłowych. Przed transportem należy upewnić się, czy na palecie nie ma żadnych uszkodzeń mechanicznych i czy wszystkie otwory są szczelnie zamknięte. Szczególną ostrożność należy zachować zwłaszcza w przypadku transportu i magazynowania niebezpiecznych substancji.

Dodaj komentarz