Co i w jaki sposób przechowywać w skrzyniopaletach plastikowych?

Żywotność bądź przydatność eksploatacyjna niektórych towarów jest mocno uzależniona od tego, w jakich warunkach są one przechowywane. Często zanim trafią do sklepów lub bezpośrednio w ręce klientów, muszą spędzić jakiś czas w magazynie. Zdarza się też, że są transportowane w dość odległe rejony kraju, a niekiedy nawet za granicę. Popularne w wielu zakładach produkcyjnych i przemysłowych stały się skrzyniopalety z tworzywa. Co można w nich przechowywać? Podpowiadamy!

Skrzyniopalety z tworzywa wykorzystywane do celów spożywczych

Przemysł spożywczy to jedna z największych branż. Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę, że na co dzień każdy musi jeść czy korzystać z towarów pierwszej potrzeby. Produkty spożywcze mają to do siebie, że wiele z nich ma dość krótki termin przydatności do spożycia. Muszą zatem być przechowywane w określonych warunkach termicznych i w miarę szybko przewożone do punktów handlowych. Jeśli chodzi o skrzyniopalety plastikowe producent zazwyczaj wskazuje, że mają one uniwersalne zastosowanie, a zatem sprawdzą się doskonale w branży spożywczej. Plastik łatwo utrzymać w czystości i nie niszczy się pod wpływem nacisku, więc produkty spożywcze mogą trafić do sklepów w nienaruszonym stanie, hermetycznie zamknięte dzięki plastikowym pojemnikom na żywność z wiekami.

Jakie skrzyniopalety plastikowe producent zaleca w przypadku firm farmaceutycznych?

Sterylność i możliwość hermetycznego zamknięcia skrzyniopalet z plastiku przydaje się także w branży medycznej i farmaceutycznej. Leki, opatrunki czy medykamenty muszą być zazwyczaj jałowe, więc nie powinny się do nich dostawać drobnoustroje z zewnątrz. Oprócz opakowań, które posiadają poszczególne produkty, dodatkową izolację przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi tworzy struktura skrzyniopalety z tworzywa. Jeśli bowiem chodzi o skrzyniopalety producent określa je jako odporne na zmiany temperatur i uwarunkowania środowiskowe.

Co jeszcze można przechowywać z skrzynkach plastikowych?

Właściwie wszystko zależy od wyobraźni przedsiębiorców. Teoretycznie w skrzyniach z plastiku można przechowywać elementy stałe, ciecze, produkty sypkie, różnego rodzaju materiały, etc. Tego typu pojemniki robią zatem karierę nie tylko w branży spożywczej i medycznej, ale także np. w budowlanej, elektronicznej czy artystycznej, gdyż zawsze znajdzie się coś, co wymaga bezpiecznego przechowania

Dodaj komentarz