Na co zwrócić uwagę wybierając niezawodne zawiesia wężowe?

Na rynku jest bardzo wiele rzetelnych firm, które specjalizują się w produkcji niezawodnych zawiesi wężowych. W dużej mierze to właśnie bardzo szeroka oferta sprawia, że wiele firm nie wie, które zawiesia transportowe wybrać.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, aby inwestować wyłącznie w certyfikowane zawiesia wężowe, które nie zawiodą w najmniej spodziewanym momencie. Godne uwagi są oryginalne zawiesia od renomowanych producentów, które produkowane są zgodnie z europejską normą EN 1492-2. Uważać należy z kolei na chińskie zawiesia, których niestety jest pełno na aukcjach internetowych. Niska cena oznacza oczywiście bardzo niską jakość.

Podczas zakupów warto zwrócić uwagę również na współczynnik bezpieczeństwa oraz na temperaturę pracy. Najlepsze zawiesia dostępne na rynku mogą pracować w temperaturze od -40 do nawet +100 stopni Celsjusza.

Jeżeli istnieje taka możliwość, to warto postawić na zawiesia, które wykonane są z podwójnym wężem ochronnym. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie kolor węża oznacza nośność zawiesi.

O czym należy pamiętać?

Zawiesia wężowe, jak powszechnie wiadomo są bardzo miękkie. Między innymi dlatego też bez problemu można je śmiało wykorzystać do bezpiecznego transportowania delikatnych powierzchni. Mało osób zdaje sobie sprawę również z tego, że wężowe zawiesia są giętkie. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że można je wykorzystać w mocowaniu dość długich i wąskich ładunków. Są to jedyne zawiesia dostępne na rynku, które umożliwiają obwiązywanie ładunków pętlą na zaciąg.

W dzisiejszych czasach zawiesia wężowe bardzo często mylone są z konkurencyjnymi zawiesiami pasowymi. Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że różnice są naprawdę bardzo duże. Zawiesia wężowe, jak powszechnie wiadomo nie posiadają końców, które występują w zawiesiach pasowych. Różnica jest również w samym materiale. Do produkcji zawiesi wężowych wykorzystuje się niezawodne włókna poliestrowe, które są zamknięte w specjalnym rękawie ochronnym.

Dodaj komentarz