Jak wydzielić dodatkową przestrzeń w domu?

Czasem w mieszkaniu lub domu potrzebujemy wydzielić pewną przestrzeń, uzyskać nowe pomieszczenie. Nie jest to problem, jeśli w wybranym miejscu znajduje się odpowiednia liczba okien. Gdy ich nie ma, to rozwiązaniem okazuje się szklana ścianka działowa.

Po co wydzielać dodatkowe pomieszczenie?

W mieszkaniu często wystarczy podzielić pomieszczenia na tak zwane strefy użytkowe. Przykładowo w jednym pomieszczeniu można wydzielić strefę wypoczynkową, jadalnię i miejsce do pracy. Zdarza się jednak, że połączenie wszystkich stref w jednym pokoju nie pozwala z nich w pełni korzystać.

Przykładowo szczególnie dotkliwie odczuły to osoby pracujące zdalnie w trakcie pandemii. Wydzielona strefa do pracy przestała wystarczać. Takie rozwiązanie nie pozwalało się skupić lub przeszkadzało innym domownikom.

Co daje szklana ścianka działowa?

Od zawsze w domach i mieszkaniach przesuwano ścianki działowe lub zmieniano ich układ. Dziś jednak w mieszkaniach deweloperskich niemal nie sposób dodać dodatkowe pomieszczenie.

Wyjściem z takiej patowej sytuacji może być szklana ścianka działowa, dzięki której można podzielić pomieszczenie na dwa mniejsze nie odbierając jednemu z nich dostępu do naturalnego światła. Zamontowanie takiej ścianki nie wymaga generalnego remontu, wystarczy fachowy montaż wcześniej przygotowanych części. A dzięki mlecznym i kolorowym szybom można zachować pewien poziom prywatności.

Szklane ścianki działowe – rozwiązanie niepozbawione wad

Szklana ścianka działowa w wielu sytuacjach może się wydawać rozwiązaniem idealnym. Pozwala na uzyskanie doświetlonego dodatkowego pomieszczenia i zredukowanie hałasu. Takie rozwiązanie idealnie pasuje do wnętrz nowoczesnych u tych w stylu loftu. Trudniej będzie je dopasować do klasycznych i rustykalnych aranżacji.

Trzeba jednak liczyć się z tym, że szklana ścianka działowa nie daje idealnej izolacji akustycznej, a poziom prywatności w tak stworzonym pomieszczeniu nie tak wysoki jak w przypadku klasycznych ścianek działowych. Za to można je bez szkód montować w już wykończonych wnętrzach.

Szklane ścianki działowe same w sobie potrafią dodać charakteru wielu aranżacjom wnętrza. Ich wadą jest jednak fakt, że są trudne w utrzymaniu czystości.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.

Dodaj komentarz