Ekipy budowlane

Na budowach na całym świecie każdego dnia spotyka się wiele ekip budowlanych, które zajmują się zupełnie różnymi pracami. Często dojeżdżając na miejsce budowy możemy zobaczyć kilka samochodów, które stoją i były tam już długo przed nami. Wszystko spowodowane jest tym, że zlecający budowę właściciele chcą w bardzo szybkim tempie wybudować dom i nie mają czasu na to, by wszystkie ekipy wchodziły po kolei po sobie, gdy jedna z nich skończy swoje prace.

Rozbiórka pomieszczeń

Ekipy budowlane są bardzo często wzywane do remontu istniejącego już domu. Wiercenie otworów w betonie, wiercenie w żelbecie i częste używanie młota do kucia jest wtedy nieodłącznym elementem każdego dnia. Musimy bowiem bardzo często skuć jedną ze ścian bądź jej dużą część i na to miejsce postawić zupełnie nową konstrukcję. Bardzo często zdarza się również wiercenie w betonie na suficie, które jest już dużo cięższe niż to w podłodze czy ścianie. Spowodowane jest to przede wszystkim tym, że młoty do kucia są z reguły bardzo ciężkie i tylko najsilniejsza osoba jest je w stanie utrzymać ku górze i w dodatku wykonać skutecznie powierzoną jej czynność.

Pomocnik budowlany

W takich momentach bardzo ważną osobą jest pomocnik budowlany, czyli osoba która nie posiada z reguły kilku lat doświadczenia na budowie, ale jest w stanie pomóc nam utrzymać dany sprzęt, który jest zbyt ciężki. Pomocnicy budowlani przydają się również nie tylko wtedy, gdy wykonujemy wiercenie otworów w betonie i wiercenie w żelbecie, ale także wtedy gdy stoimy na drabinie i potrzebujemy co kilka chwil zejść po jakiś przyrząd. Dzięki pomocnikowi nie musimy co minutę schodzić po drabinie w dół i możemy zająć się swoją pracą wiedząc, że na dole mamy osobę, która poda nam na naszą prośbę to, co zechcemy.

Wypłata gotówki

Pracownicy budowlani w przeciwieństwie do osób pracujących w korporacjach i innych branżach, dostają bardzo często wynagrodzenie po skończonej pracy na jednej z budów. Nie dostaje się wynagrodzenia co równy miesiąc i w wielu przypadkach jak już zostało wyżej napisane środki otrzymujemy od szefa po wykonaniu danej roboty. Wiercenie w betonie i inne czynności wymagają sporego wysiłku, dlatego szefowie bardzo często okazując szacunek swoim pracownikom wypłacają ich zgodnie z ich życzeniem wtedy, kiedy Ci bardzo potrzebują pieniędzy.

Dodaj komentarz