Czy warto kupić okna aluminiowe?

Okna uznawane są za jeden z kluczowych elementów każdej przestrzeni. Ich ilość, kształt i wymiary pozwalają nadać wnętrzu określony charakter. Natomiast materiał, z którego są wytworzone, decyduje o ich funkcjonalności i trwałości.

Klasyka okien – drewno i plastik

Ze względu na materiał, z którego są wykonane, obecnie dostępne na rynku są okna drewniane, plastikowe i aluminiowe. Pierwszy rodzaj to klasyka stolarki okiennej. Dawniej stosowane jako jedyny dostępny na rynku wybór, dziś wybierane z rozmysłem. Współczesne okna drewniane w niczym nie przypominają tych nieszczelnych i niszczejących z minionych lat. Są piękne i eleganckie, a przy tym solidnie wykonane i dobrze zabezpieczone przed działaniem czynników zewnętrznych. Niestety wymagają przy tym pieczołowitej pielęgnacji.Okna plastikowe zawojowały rynek dzięki swoim dobrym parametrom izolacyjności cieplnej i stosunkowo niskiej cenie. Niestety posiadają również wady – ze względu na ich właściwości nie można stosować ich do przeszkleń wielkogabarytowych, a w przypadku uszkodzeń przeważnie nie opłaca się ich naprawiać.

Aluminiowa alternatywa

Okna aluminiowe to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na realizację coraz śmielszych projektów. Materiał ten jest sztywny i wytrzymały, nie odkształca się i jest odporny na działanie czynników zewnętrznych. Dzięki temu okna aluminiowe stosowane są przy realizacji dużych i skomplikowanych przeszkleń. Ich dodatkowym atutem jest możliwość nadania im dowolnego koloru oraz rodzaju powierzchni – matowej, błyszczącej, a nawet imitującej drewno.

Czy okna aluminiowe są opłacalne?

W porównaniu z oknami drewnianymi i plastikowymi, te zrobione z aluminium wypadają najdrożej. Warto jednak wziąć pod uwagę ten wydatek mając na uwadze późniejsze korzyści. Najważniejszą z nich jest zasadniczy brak konieczności jakiejkolwiek konserwacji. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii okna wypełniane są materiałami termoizolacyjnymi najnowszej generacji. To pozwala im osiągnąć bardzo wysoki i korzystny dla klienta współczynnik przenikania ciepła. Okna nie są podatne na niekorzystne oddziaływanie warunków atmosferycznych, jak to występuje w przypadku okien drewnianych i plastikowych. W rezultacie powoduje to znaczne przedłużenie żywotności okien aluminiowych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm.

Dodaj komentarz