Wydajna i szybka praca przy pomocy wciągarki łańcuchowej

Specjalistyczny sprzęt przekłada się zdecydowanie na jakość i szybkość wszystkich prac przebiegających w przeróżnych branżach przemysłu. Wyręcza on pracowników całkowicie lub znacznie ułatwia wykonywanie danego zadania. Zdarzają się sytuacje, gdy jest on po prostu niezbędny. Taką rolę pełni wciągarka łańcuchowa.

Do czego służą wciągarki łańcuchowe?

Ten specjalistyczny sprzęt służy do podnoszenia, opuszczania oraz utrzymywania w pozycji podwieszonej ładunków o różnych gabarytach oraz ciężarze. Mogą one różnić się zakresem udźwigu, który każdy klient dobiera indywidualnie, kierując się przede wszystkim specyfikacją pracy, jakiej będzie służyła dana wciągarka. Ważne jest, aby przestrzegać zaleceń producenta.

Tego rodzaju urządzenia mają zastosowanie w przeróżnych branżach. Jest to przede wszystkim branża budowlana czy motoryzacyjna. Z powodzeniem używa się ich na dużych halach przemysłowych, produkcyjnych oraz wszędzie tam, gdzie niezbędne jest podnoszenie i opuszczanie różnorodnych ładunków.

Rodzaje wciągarek łańcuchowych

Najważniejszą cechą, która je rozróżnia, jest rodzaj napędu. W zależności od specyfikacji pracy i preferencji można wybierać wśród wciągarek łańcuchowych napędzanych ręcznie, elektrycznie lub pneumatyczne. Te ręczne sprawdzają się przede wszystkim w branży budowlanej oraz motoryzacyjnej.

Wciągarka łańcuchowa napędzana silnikiem elektrycznym najczęściej stosowana jest w halach przemysłowych i produkcyjnych. Wciągarka pneumatyczna, która jest zasilana sprzężonym powietrzem, sprawdza się przede wszystkim w najbardziej ekstremalnych warunkach, gdzie inny rodzaj wciągarki nie jest możliwy do zastosowania.

O czym warto wiedzieć, gdy korzysta się z wciągarki łańcuchowej

Wciągarki łańcuchowe różnią się również zakresem udźwigu. Najczęściej waha się on od 500 do 10 ton. W tym przypadku niezbędne jest stosowanie się do zaleceń producenta. Zbyt duży ciężar może wpływać na żywotność wciągarki. Jest to również urządzenie, które wymaga kontroli oraz konserwacji.

Gdy wciągarka łańcuchowa używana jest zgodnie z zaleceniem producenta, jest niezwykle przydatnym i wydajnym urządzeniem. Zastosowane w nich rozwiązania czynią je bezpiecznymi dla używających je osób i wpływają na efektywność prac.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Cecho.

Dodaj komentarz