Na rynku w ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszy się węgiel workowany. Coraz więcej klientów decyduje się na jego zakup, ponieważ to właśnie dzięki niemu można zyskać między innymi porządek w piwnicy. Dlaczego warto się na niego zdecydować i jakie zalety ma to rozwiązanie?
Opalanie węglem jeszcze popularne
Obecnie w Polsce nadchodzi prawdziwa rewolucja i tym samym stopniowo odchodzi się od użytkowania pieców, w których opalaliśmy gospodarstwa domowe węglem kamiennym w postaci dużych brył i drewnem.
Jednak nie powinniśmy zapominać o tym, że choć piece najstarszej generacji, tak zwane „kopciuchy” powoli przechodzą do historii, aktualnie montowane rozwiązania także wykorzystują węgiel. Coraz chętniej wiele osób wybiera Ekogroszek, który jest produkowany właśnie na bazie węgla.
W jaki sposób przechowywać węgiel?
Z pewnością każdy, kto ma własne gospodarstwo domowe i musi w tym przypadku zatroszczyć się o odpowiedni opał, decyduje się na zakup węgla workowanego.
Jeżeli nasz piec może spalać niezależnie czy to węgiel kamienny w najczystszej postaci czy też wspomniany wcześniej Ekogroszek, powinniśmy zdecydować się na kupowanie węgla workowanego. Jest to jeden z najlepszych sposobów na przechowywanie tego typu surowca, ponieważ dzięki temu węgiel nie traci swoich cennych właściwości. O czym w tym przypadku jest mowa?
Węgiel workowany – co warto wiedzieć?
Przede wszystkim nie powinniśmy zapominać o tym, że węgiel zamknięty w hermetycznym worku na pewno nie będzie nasiąkał wilgocią. Jest to bardzo ważne, ponieważ w przeciwnym razie jeżeli będziemy go przykładowo przechowywać na dworze i okaże się, że większa część naszego opału jest po prostu zawilgocona, możemy mieć w nowszych typach pieców problem z jego spalaniem się.
Z kolei nawet jeżeli mamy piece najstarszej generacji, także będziemy mogli to dotkliwie odczuć, ponieważ węgiel będzie się wolno spalał i na pewno nie będzie już tak bardzo kaloryczny. Dlatego workowany węgiel jest w ostatnim czasie tak chętnie wybierany. Oczywiście kosztuje on nieco więcej, jednak nie powinniśmy zapominać o tym, że tak naprawdę jest to bardzo wygodny sposób przechowywania tego opału, w szczególności jeżeli musimy go magazynować na dworze w szopie lub garażu blaszanym, gdzie wilgoć jest wysoka.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Alpari.