Przegrody prysznicowe, czyli element łazienki walk-in

Łazienka to jedno z najważniejszych miejsc w domu. Niestety nie zawsze dysponujemy w tym zakresie na tyle dużym metrażem, aby umieścić w niej zarówno prysznic, jak i wannę. Jednak nowoczesne rozwiązania, w tym zastosowanie przegród prysznicowych, pozwala na efektowne zagospodarowania przestrzeni łazienkowej.

Prysznic walk-in w naszej łazience

Modny minimalizm sprawił, że także w zakresie łazienek poszukuje się takich rozwiązań. Łazienka ma więc być funkcjonalna i elegancka, a przy tym odznaczać się oszczędnością w zastosowaniu niezbędnych sprzętów i innych elementów wyposażenia. Idealnie w takie zapotrzebowania wpisuje się przegroda prysznicowa, która jest elementem systemu walk-in.

Prysznic walk-in to rozwiązanie, które do lamusa odstawia wszystkie kabiny prysznicowe. Strefa kąpieli odseparowana jest za pomocą specjalnych ścianek, które nie wymagają również montażu brodzika. Przegrody prysznicowe po prostu montuje się w preferowanej ilości – od jednej do dwóch lub trzech. W rozwiązaniu tym nie stosuje się drzwi.

Rodzaje przegród prysznicowych

Przegrody prysznicowe mogą być praktycznie niewidoczne i w ilości absolutnie minimalnej, czyli na przykład zostaje zastosowana jedna przegroda chroniąca przed rozpryskiwaniem się wody. Można także zdecydować się na dwie boczne lub ewentualnie trzy. Brak brodzika i progu sprawia, że przestrzeń łazienkowa staje się nieograniczona i funkcjonalna.

Do wyboru mamy ścianki prysznicowe wykonane z różnych materiałów, a także odznaczające się różnymi wymiarami – dzięki temu można dopasować je do każdej łazienki. Mogą być wykonane ze szkła, poliwęglanu czy innych tworzyw sztucznych.

Elegancka i funkcjonalna przestrzeń w łazience

Przegrody prysznicowe w łazience to nie tylko funkcjonalne rozwiązanie, ale również bardzo eleganckie. Takie wrażenie uzyskuje się przede wszystkim dzięki temu, że przestrzeń łazienkowa jest otwarta i tym samym sprawia wrażenie bardziej przestronnej nawet wtedy, gdy dysponujemy niewielkim metrażem. Ponadto przyczynia się do tego także ograniczenie w ilości zastosowanych dodatków.

Dodaj komentarz