Każdego dnia olbrzymie ilości różnego rodzaju produktów przemierzają drogi morskie, lądowe i powietrzne. Statki, promy, pociągi, samoloty i oczywiście duże dostawcze samochody przewożą codziennie ogromne ilości produktów, a drugie tyle znajduje się w przechowalniach i magazynach. Jak zoptymalizować ich przewożenie i magazynowanie?
Kisteny plastikowe – łatwe i ekonomiczne magazynowanie
Materiał użyty do produkcji kistenów plastikowych, to tworzywo sztuczne wyjątkowo elastyczne oraz wytrzymałe. Jest także lekkie i charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu służą do wielokrotnego użytku bez względu na to, jak intensywnie są użytkowane. Praca z nimi jest płynniejsza i wydajniejsza nie tylko dla ludzi, ale również różnego rodzaju maszyn i urządzeń.
Ich inną niewątpliwą zaletą jest to, że bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Materiał jest higieniczny, nie absorbuje wilgoci i wody i tym samym zabezpiecza przewożone produkty przed możliwością rozwoju pleśni czy grzybów. Ma to duże znaczenie w przypadku świeżych warzyw, owoców oraz innych produktów spożywczych. Płaskie i równe ściany łatwo czyścić, a funkcja składania jeszcze bardziej to ułatwia.
Producent skrzyniopalet zdecydował się również na dodatkowe innowacyjne udogodnienia. Jest to możliwość składania ścian bocznych. Dzięki temu skrzyniopalety z tworzywa sztucznego można tak złożyć, aby znacznie zmniejszyły swoje gabaryty. Ma to duże znaczenie w transporcie powrotnym, gdzie złożone kisteny plastikowe generują znacznie więcej wolnego miejsca i równocześnie można przewieźć znacznie większą ich ilość.
Rozwiązania logistyczne, które nie mają sobie równych
Składa się na to niewątpliwie możliwość składania ścian bocznych, a także normalizacja wymiarów. Producent skrzyniopalet wytwarza skrzyniopalety z tworzywa sztucznego, które swoimi wymiarami odpowiadają standardowym i znormalizowanym wymiarom innych palet. Tym samym mogą więc być obsługiwane przez wszystkie wózki widłowe. Kontenery, przyczepy i inne magazyny można więc zapełnić znacznie szybciej i efektywniej niż przy pomocy tradycyjnych tego rodzaju nośników. Zyskują na tym inwestorzy, firmy logistyczne, a w konsekwencji również ostateczni odbiorcy, którzy mogą nabyć tańszy produkt.