Co to są gitterboxy?

Proces logistyczny jest nieodłączną i bardzo ważną częścią obiegu materiału w każdym przedsiębiorstwie produkcyjnym. Zarówno dostawy komponentów jak i wysyłka gotowego produktu wymaga zastosowania odpowiednich opakowań.

Podstawowe cechy idealnego pojemnika

Każdy przedsiębiorca docenia rozwiązania i produkty, które pozwalają oszczędzać pieniądze, gdyż dzięki redukcji kosztów prowadzenia działalności osiąga się sukces. W procesie logistycznym zastosowanie odpowiednich pojemników szczególnie szybko ukazuje pełnię swoich zalet. Zmniejszona masa pozwala zaoszczędzić paliwo przy przewozie dziesiątek tysięcy ton towaru rocznie. Innym istotnym czynnikiem jest trwałość opakowań. Nawet najbardziej praktyczny pojemnik, doskonale chroniący towar przed wpływem czynników mechanicznych i termicznych nie będzie dobrym rozwiązaniem, jeżeli sam będzie wymagał częstych napraw lub nawet w skrajnych przypadkach wymiany.

Kosze gitterbox

Gitterbox, czyli pojemnik siatkowy szeroko wykorzystywany w przemyśle do transportu ciężkich i często nieporęcznych towarów. Tego typu pojemniki pozwalają zaoszczędzić miejsce w magazynie czy na pace samochodu transportowego. Większość rozwiązań tego typu umożliwia składanie pustych opakowań, co jest niezwykle praktycznym sposobem na wykorzystanie dodatkowego miejsca i zaoszczędzenie dodatkowych pieniędzy dzięki redukcji miejsca zajmowanego przez puste pojemniki. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku używania pojemników w obiegu zamkniętym, czyli tzw. poolingu. Wielokrotne użycie tych samych opakowań pozwala na łatwe transport pomiędzy kontrahentami oraz zmniejszenie kosztów zakupu nowych opakowań.

Zalety koszy siatkowych – gitterbox wymiary

Gitterbox wymiary są ustandaryzowane zgodnie z normą UIC 435-3, czyli posiadają wymiary zewnętrzne 1240 x 835 x 970 mm. Sprawia to, że układania koszy na paletach czy piętrowanie nie stanowi trudności. Dodatkową zaletą jest fakt, iż tego typu opakowania są bardzo trwałe. Z tego powodu są często wykorzystywane do przewożenia bardzo ciężkich ładunków, szczególnie o nieregularnych kształtach, jak choćby do transportu odpadów produkcyjnych. Siatkowa struktura zapewnia przewiewność, co redukuje wilgoć. Transport tego typu pojemników na terenie magazynu jest ułatwiony ze względu na możliwość nałożenia produktu na wózek widłowy z dowolnej strony.

Wszystkie te cechy sprawiają, że jest to chętnie wybierane rozwiązanie przed przedsiębiorców.

Dodaj komentarz