Montaż deszczownic do kabin prysznicowych może odbywać się na trzy różne sposoby, to jest podtynkowo, natynkowo i bezpośrednio na suficie lub podsufitce. Najczęstszym wariantem instalacyjnym jest wybór rozwiązań podtynkowych, gdyż wyróżniają się one wieloma nowoczesnymi cechami aranżacyjnymi.
Po pierwsze – estetyka i nowoczesność
Montowana podtynkowo deszczownica do kabiny prysznicowej niesie ze sobą wiele zalet. Po pierwsze, w tym wariancie usunięte zostają z widoku wszelkie węże, zawory i inne, pomocnicze elementy łazienkowego wyposażenia. Umieszcza się je za to pomiędzy ścianą a warstwą tynku. Dzięki temu kabina łazienkowa jest zaaranżowana nowocześnie i minimalistycznie.
Niestety, takie rozwiązanie ma też swoje wady. W przypadku awarii zarówno samej deszczownicy, jak i podłączonych do niej przewodów, konieczne jest rozbijanie wierzchniej warstwy tynku i – po wykonaniu napraw – ponowne jej nałożenie. Oczywiście wiąże się to z dodatkowymi kosztami, jakie niestety inwestor musi ponieść.
Po drugie – funkcjonalność i przestrzeń
Brak przewodów, rurek, zaworków i innych elementów łazienkowego wyposażenia sprawia, że użytkownik kabiny prysznicowej ma do swej dyspozycji dużo więcej miejsca. Co więcej, minimalizowane jest ryzyko przypadkowego zetknięcia ciała z gorącą rurką.
Owszem, być może w większości dużych domów takie rozwiązanie nie ma istotnego wpływu na wygodę korzystania z łazienki, ale za to w mieszkaniach kwestia ta wygląda zupełnie inaczej. Montowana podtynkowo Deszczownica do kabiny może zwiększyć ilość dostępnej przestrzeni nawet o 10 – 15 procent.
Po trzecie – wygoda korzystania
Instalowana metodą podtynkową deszczownica do kabiny może i ma swoje wady, ale za to jest bardzo wygodna w użyciu. Co więcej, można ją połączyć z dodatkowym termostatem, który – uwaga – również może być zamontowany pod tynkiem. Ważne jednak, aby użytkownik miał dostęp do pokręteł urządzenia.
Podsumowując, podtynkowy montaż deszczownic do kabin prysznicowych jest dziś najpopularniejszą formą montażu tychże urządzeń. Wynika to z oszczędności miejsca, bezpieczeństwa użytkownika, ale też z komfortu w trakcie kąpieli.